Usuwanie negatywnych opinii na GoWork

Poszukiwanie pracy jest w dzisiejszych czasach łatwe. Zanim jednak złożymy papiery do danej firmy zastanawiamy się, czy dobrze robimy. Warto w sieci poszukać opinii o danym pracodawcy.

Opinie na serwisie GoWork

Do wyrażania opinii w obecnych czasach służą serwisy pracy, wśród których wyróżnia się GoWork. Z siedzibą w Warszawie skupia ponad 2,5 mln użytkowników, którzy chwalą poszczególne firmy lub…wyrażają się o nich w negatywnych sposób opisując niskie zarobki, brak wypłat, mobbing, itp.

Negatywne opinie na GoWork

Takie komentarze wystawiane są przez aktualnych lub przez byłych pracowników. Czasem o takie złe treści może pokusić się również…konkurencja. Co prawda nic nie wiedzą o sytuacji w danej firmie, ale walka o klienta czasem jest bardzo ostra. W takiej sytuacji, kiedy firma otrzymuje negatywną opinię należy reagować? Tak. Zawsze! Nawet, jeżeli czujemy, że takie opinie to zwykły hejt, należy pokusić się o działanie. Brak reakcji może spowodować pogorszenie wizerunku firmy.

Usuwanie opinii na GoWork

Zanim jednak poprosimy administratorów GoWork o usunięcie opinii zastanówmy się, czy jednak nie ma w nich okrucha prawdy. To co może nam się nie wydawać, dla innych jest jawnością. Poza tym osoba, która zauważy, że jej komentarz zniknął może zaatakować z podwójną mocą.

Jeżeli czujemy, że osoba wystawiająca opinię może mieć rację – nie usuwajmy komentarza. Wejdźmy z nią w interakcję prosząc o kontakt w celu wyjaśnienia sprawy. Można poprosić również o pokazanie dowodów na złe działania prowadzone przez firmy. Inni widząc, że nie pozostawiamy sprawy własnemu losowi będą widzieć, że nie jesteśmy bierni wobec niesprawiedliwości. Żadna firma nie jest 100% idealna i trzeba przyjąć to do siebie – nawet, jeżeli jest to robione poprzez takie opinie.

Jeżeli ktoś nie ma dowodów na złe traktowanie, a komentarz jest hejtem, można poprosić administratorów forum o usunięcie krzywdzących opinii. Przy czym jeżeli nasze uzasadnienie prośby będzie dobrze uargumentowane, to w pierwszej kolejności taki komentarz znika ze strony, ale zostaje on zarchiwizowany na 21 dni w bazie danych. Źle opisywana firma ma prawo wystąpić do GoWork o dane w postaci takiego komentarza (nie o dane użytkownika!) , jeżeli wystąpi na drogę sądową.

Spokój i dystans

Pamiętajmy jednak, że usuwanie opinii hejterów nie zawsze pomaga. Istnieją inne serwisy, które również pozwalają na wyrażanie swoich opinii o pracodawcach. Zamiast żądać w pierwszej kolejności o usunięcie opinii przed administratorów, zachowajmy spokój i dystans. Potem pomyślmy jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Odpowiedź, która będzie zawierała wyczerpującą odpowiedź odnośnie stawianych zarzutów wskazująca na ich bezpodstawność jest najlepsza. Usuwanie komentarzy, umywanie rąk od sprawy nam nie pomoże. Wręcz odwrotnie – może nam mocno zaszkodzić.

Nawet jeżeli dyskusja na GoWork jest kontynuowana – pomimo rzetelnej odpowiedzi odpierającej zarzuty – nie dajmy się ponieść nerwom. Również zamieśćmy konkretną odpowiedź i dążmy do tego, aby całość została zakończona. Można również delikatnie wspomnieć o ewentualnym wejściu na drogę sądową celem wyjaśnienia danej sprawy. Nie krzyczmy jednak. Nie wygrażajmy. Lepszy stoicki spokój, który jest w stanie zdziałać o wiele więcej.

Jeżeli nie chcemy zaniedbać swoich spraw – do tego typu zadań możemy zatrudnić odpowiednich specjalistów, którzy zadbają o nasz wizerunek w sieci. Dzięki nim zawsze poradzimy sobie z negatywnymi opiniami na GoWork.

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 2.5]
Usuwanie negatywnych opinii na GoWork

Jedna myśl na “Usuwanie negatywnych opinii na GoWork

  1. Ten artykuł jest jednostronny, subiektywny i staje jedynie po stronie pracodawcy natomiast powszechnym procederem jest usuwanie również wyważonych negatywnych opinii, które mogą być prawdziwe. Dlaczego dla pracowawcy jest zachęta i instrukcja postepowania zgłoszenia się do administracji, natomiast w przypadku byc może uargumentowanej negatywnej opinii jest jedynie infantylna propozycja ” nim jednak poprosimy administratorów GoWork o usunięcie opinii zastanówmy się, czy jednak nie ma w nich okrucha prawdy” . Oczywiście ze w interesie pracodawcy jest usunąc wszelkie negatywne komentarze i firmy to robią a portal nie ma narzędzi realnie chroniąych równiez tych którzy wyslalaja niepochlebne opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry